تعمیرتلویزیون سامسونگ

در بخش تعمیر تلویزیون سامسونگ شاید مهمترین نکته قابلیت تعمیر پذیری بیشتر بردهای مختلف تلویزیونهای سامسونگ نسبت به سایر برندهای مشابه است و این ویژگی سامسونگ را در بخش خدمات پس از فروش و تعمیرات تلویزیون به یک برند (خوش تعمیر) تبدیل کرده است.

مدل کد تلویزیونهای ال ای دی سامسونگ با پیشوند UA شروع می شود و پس از آن سایز دستگاه و سری تولید قید می شود. بعنوان نمونه UA40D5500 تلویزیون ال ای دی سامسونگ در سایز ۴۰  اینچ و سری تولید D  می باشد که عموما دارای گیرنده دیجیتال هستند و ۵۵۰۰ نمونه بانه ای و بدون گارانتی این سری می باشد.

 عیوب متداول

samsung_tv_OVR
روشن و خاموش شدن تلویزیون سامسونگ:

این ایراد یکی از عیوب متداول در تلویزیونهای ال ای دی سامسونگ سری ۵ مانند D5000 , D5500 , D5950 می باشد و در بیشتر موارد بعلت خرابی مین برد تلویزیون ظاهر می شود. تعویض نرم افزار تلویزیون ، تعویض آی سی حاوی نرم افزار ، تعویض قطعات مربوط به بخش حافظه تلویزیون و در نهایت تعویض کامل مین برد تلویزیون مراحل مختلف برای تعمیر تلویزیون سامسونگ در این ایراد است.

سیاه شدن بالای تصویر تلویزیون سامسونگ از یک طرف

ایراد مورد نظر ما در این بخش که یکی از عیوب متداول سری ۵ و مخصوصا مدلهای ۵۵۰۰ و ۵۹۵۰ و ۵۰۰۰ است مربوط به پنل (صفحه نمایش تلویزیون) است و در بیشتر مواقع یک سوم بالایی تصویر از یک طرف (راست یا چپ) را در بر می گیرد و معمولا بعد از مدتی کارکرد تلویزیون که میزان آن به پیشرفت ایراد بستگی دارد و به اصطلاح با گرم شدن تلویزیون از بین می رود. شیوه تعمیر تلویزیون سامسونگ در این ایراد توسط نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ تعویض کامل پنل (صفحه نمایش) است که قیمت بالای این تعمیر آن را به گزینه ای غیر منطقی بدل می کند.

 تلویزیون تصویر ندارد ولی صدا دارد

هر نوع ایراد در بخش بک لایت تلویزیون که باعث ناقص روشن شدن بخشی از لامپهای سازنده بک لایت تلویزیون شود بوسیله مدارات پروتکتور دستگاه شناسایی می شود و چندثانیه پس از روشن شدن تلویزیون تصویر قطع می شود. در این حالت تصویر تلویزیون بوسیله یک منبع نور و یا از فاصله نزدیک بصورت ناواضح دیده می شود.

روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

روشن نشدن تلویزیون یک شرح عیب گسترده است و عیوب متفاوتی در این ایراد می گنجد اما آنچه در این بخش و در مورد تعمیر تلویزیون سامسونگ مد نظر ماست روشن شدن چراغ استندبای تلویزیون است در حالیکه با فرمان پاور ، چراغ استندبای شروع به چشمک زدن کمی کند اما دستگاه از حالت استندبای خارج نشده و هیچ تصویر و صدایی ظاهر نشده و مجددا دستگاه به حالت استندبای ثابت بر می گردد. برای عیب یابی تلویزیون در این حالت باید از بخش پاور و ولتاژهای خروجی این بخش شروع کرد و سپس مین برد و بخش سیستم کنترل را مورد عیب یابی قرار داد.