با این روش‌ها عمر مفید تلویزیون خود را افزایش دهید

اگر چه در دفترچه‌های راهنمای تمامی تلویزیون‌ها، روشهایی برای نگهداری بهتر و افزایش عمر مفید دستگاه تلویزیون ذکر شده است اما علاوه بر این موارد، برخی اصول ابتدایی و کلی در ارتباط با کلیه تلویزیون های هوشمند و البته قدیمی وجود دارد که می توان آنها را در مورد تمامی تلویزیون ها بکار برد. در این بخش برآنیم تا چند توصیه مهم برای افزایش عمر مفید تلویزیون را با شما کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم.

  1. اولین نکته در ارتباط با نگهداری از تلویزیون دمای محلی است که تلویزیون در آن قرار داده می شود. این محل می بایست دور از سرما یا گرما باشد.
  2. توصیه می‌شود از قرار دادن تلویزیون در مکان های پر رفت و آمد خودداری شود.
  3. شرایط آب وهوایی مکانی که تلویزیون در آن وجود دارد می بایست ثابت و متعادل باشد، زیرا نوسان شدید در دمای هوا باعث از بین رفتن سیستم های داخلی تلویزیون می شود.
  4. احتیاط های لازم جهت پیگشیری از ورود ضربه های سخت به دستگاه را بجا آورید. با توجه به ظرافت های ساختاری دستگاه های تلویزیون – به ویژه تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی- باید مراقب ضربه خوردن های این دستگاه ها باشید. آسیب دیدگی این دستگاه‌ها و وارد شدن ضربه های سخت به صفحه نمایش این دستگاه ها باعث نابودی یک پیکسل یا سوختن لامپ تلویزیون می شود.
  5. در صورت نیاز به دریافت سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر و بهسازی قطعات تلویزیون صرفاً به نمایندگی های مجاز تعمیر تخصصی تلویزیون مراجعه نمایید.
  1. نکته قابل ذکر دیگر جهت افزایش عمر مفید تلویزیون، رعایت نکات مرتبط با نگهداری صحیح از ریموت آن است. از آنجا که بسیاری از دستورهای کاربر توسط ریموت به پنل دستگاه داده می شود بنابراین آسیب این بخش از دستگاه سبب ناکارآمدی کل دستگاه می شود. جهت نگهداری صحیح از ریموت بهتر است مکان خاصی را جهت قراگیری آن انتخاب و تعبیه نمایید. بعلاوه این دستگاه را از دسترس کودکان دور نگهدارید تا بدل به وسیله ای برای بازی آنها نشود.
  2. گردگیری و تمیز کردن تلویزیون نیز می بایست به گونه ای انجام شود که سبب آسیب رساندن به صفحه نمایش و سایر بخش های این دستگاه نشود. دقت داشته باشید که هیچ گونه آب یا ماده شوینده‌ای نباید به صفحه نمایش تلویزیون اسپری شود.

توجه به این نکته در نگهداری از تلویزیون سبب افزایش عمر مفید تلویزیون و کارآمدی بالای آن می گردد. توصیه کارشناسان تعمیر تلویزیون آن است که برای پاک کردن صفحه نمایش از دستمال های مخصوص که معمولا درون جعبه تلویزیون هستند، استفاده کنید.

  1. جهت تمیز کردن قاب موجود در اطراف پنل دستگاه همیشه از دستمال های میکروفایبر به همراه چند قطره آب استفاده کنید. شما همچنین می توانید از هوای فشرده برای خارج کردن گرد و خاک از میان درزهای میان استفاده کنید. (به میزان فشار هوای مورد استفاده دقت کنید).
  2. از قرار دادن اشیاء سنگین برروی دستگاه یا کابل های برق خودداری کنید. این کار منجر به آتش سوزی و شوک الکتریکی می شود.

گروه خدماتی تخصصی پایا الکترونیک

با افتتاح شعبه استان مازندران اقدام به ارائه کلیه خدمات تعمیراتی در شهرهای این استان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

بهشهر

ساری

بابل

آمل

محمود آباد

ایزدشهر

نور

نوشهر

چالوس

نمک آبرود

رامسر

چمستان

قائم شهر